Cestovní pojištění

od různých pojišťoven

Cestovní pojištění Generali

Když jsem se v Kanadě starala o dětský pěvecký sbor z ČR, dvakrát jsme museli kvůli různým věcem na pohotovost. Generali všechno hned vyřídila telefonicky s nemocnicí, platit jsme nemuseli nic.


Cestovní pojištění AXA

Za ty léta, co cestuji, jsem nikdy s žádnou pojišťovnou neměla problém - a to jsem jich vyzkoušela spoustu. AXA je ale vyjímka. Používá systém zákaznické linky, aby váš telefonát byl nahrán a tam hledají záminku proč pojistné plnění neplatit. To, že vám asistentka slíbí, že uhradí vaše ošetření ještě neznamená, že tomu tak bude.


Cestovní pojištní Allianz

Kolegyni z bývalého zaměstnání omezila Allianz plnění o 20 %, protože lékař na doklad nevyplnil diagnozu.


Cestovní pojištění AXA

U AXA jsem uzavřela cestovní pojištění s pojištěním storna letenek. V pojištění mělo být zahrnuto i komplikace v těhotenství, které bylo zjištěno po uzavření smlouvy a já opravdu zjistila pár měsíců po objednání, že jsem těhotná. Pak jsem začala mít komplikace, jak už to občas v těhotenství bývá a lékař mi zakázal letět letadlem. Byla jsem tak nucena zrušit letenky a podat pojistnou událost. Bylo mi to zamítnuto s tím, že mé komplikace nejsou natolik vážné, že není důvod neletět. Takže všichni, kteří zvažujete pojištění u AXA assistance, rozmyslete si, zda to nejsou vyhozené peníze. Pro mě to tak opravdu bylo.


Cestovní pojištění Generali

Jedete na poznávací zájezd do Itálie a k takovému zájezdu si pořídíte standardní cestovní pojištění, které obsahuje pojištění proti krádeži zavazadel. Bohužel ke vší smůle nám při prohlídce krásného Říma vykradli autobus - vypáčení předních dveří u řidiče. Odcizili nám dvě příruční zavazadla, ve kterých jsme měli krom oblečení, brýlí, elektroniky apod. i osobní věci. Dnes přišel dopis s vyrozuměním o likvidaci škodné události s výsledkem, že se v našem případě nejedná o pojistnou událost!